Logo

Art2art logosunun anlamı nedir?

Logoda görülen canlı Semender (Salamender) adı verilen hem karada hem suda yaşayabilen (amfibi) kuyruklu kurbağa türünden olan bir canlıyı temsil etmektedir.

Bu canlının tıp ile ilgisi ise: Semenderlerin kolları veya bacakları veya vücudunun başka bir parçası kesildiğinde veya zarar gördüğünde yerine yenisinin gelebilmesidir. Bu mekanizmanın nasıl çalıştığı tersine mühendislikle araştırılmaktadır. Bu canlıların vücudundaki kök hücreler sayesinde yeniden kopan parçanın yerine geldiği gösterilmiş ve insanlarda da acaba mevcut kök hücreler hasar gören dokunun yerine yenisini yapmak için kullanılabilir mi umudunu doğurmuştur. Bu alanda çalışan bilim alanı rejeneratif tıp olarak adlandırılmaktadır. Biz de ortopedi ve travmatoloji alanında kök hücre ve benzeri yapıları kullanarak hasarlanan dokuların tamirinde daha başarılı sonuçlar alabilir miyiz diye hem klinik hem laboratuvar çalışmalar yapmaktayız. Çok ümit ve heyecan verici bir alan olmakla birlikte daha çok yolumuz olduğu gerçeği de göz ardı edilmemelidir. Bu yüzden tedavi olacak hastaların da bu gerçekleri bilerek tedavi seçmeleri uygun olacaktır.

Art2Art ise: ‘Sanat için sanat’ özdeyişinden yola çıkarak ve tıp mesleğinin de bir sanat olduğu inancı ile logoda kullanılmıştır. Art İngilizcede sanat demektir.

Ortopedi ile ilgisi ise: ‘Arthroscopy ve Arthroplasty’ ortopedinin en sık uygulanan cerrahi alanlarından ikisidir. Arthroscopy kamera ile yapılan cerrahi; Arthroplasty ise protez cerrahisidir. İlk üç harfleri ‘ART’ kısaltma olarak alınmış ve logoda kullanılmıştır. Ortadaki 2 ise İngilizce ‘to’ yerine kullanılmıştır.

  error: Content is protected !!

  ORTOPEDİ VE TRAVMATOLOJİ UZMANI PROF. DR. MAHİR MAHİROĞULLARI KİŞİSEL WEB SİTESİNE HOŞGELDİNİZ.

  Adres

  ART2ART ÖZEL SAĞLIK EĞİTİM HİZMETLERİ VE MEDİKAL LTD. ŞTİ.
  Polat Tower - Fulya Mah. Yeşilçimen Sk. 7. Kat No:75 34394 Şişli / İstanbul Türkiye
  MEMORIAL ŞİŞLİ HASTANESİ Kaptan Paşa, Kaptan Paşa Mah. Piyale Paşa Bulv, Okmeydanı Cd. No: 4, 34384 Şişli/İstanbul

  Telefon

  0532 410 0 266

  E-Posta

  mahir@mahirogullari.com